Jistota a stálost

Zlato: symbol jistoty a stálosti
Díky svojí několik tisíciletí trvající tradici jako předmět výměny, jako obchodní měna a šperk se zlato stalo synonymem jistoty a stálosti. Zlato fascinuje lidstvo už odjakživa: tento lesklý drahý kov na nás působí svou neodolatelnou a působivou přitažlivostí.

Přečtěte si více


Stabilita a zachování hodnoty

Blahobyt, stabilita a zachování hodnoty
Zlato patří mezi nejcennejší drahé kovy. Jeho mýtus a popularita pramení z jeho úspešné a dlouholeté historie. Zlato se vždy spojovalo i se symbolem stavu a těší se oblibě u velké části populace.

Přečtěte si více


Nabídka a poptávka

Zlato – „superhvězda” mezi drahými kovy
Výskyt zlata na Zemi – jeho zásoby – jsou omezené. Těžba se v dnešní době stala mimořádně náročnou a drahou. Zlato není je možné vyrábět průmyslově (s ekonomicky přiměřenými náklady).

Přečtěte si více


5 důležitých klíčových důvodů pro nákup zlata


Jistota

Zlato se odjakživa považovalo za drahocenné a vzácné. Během posledních století se zlato osvědčilo i jako trvalá forma investice. Právě v období, v němž jiné investiční formy ztrácají hodnotu a důveryhodnost, nabízí zlato jistotu.
Nezávislost


Jistota, kterou zlato nabízí, vyplývá z jeho nezávislosti. Cena zlata je zcela nezávislá na peněžní politice jednotlivých států, trhů s cennými papíry, výkyvech měny, úvěrových krizích a podobných fenoménech.

Likvidita


Ten, kto má zlato, má vždy peníze. Se zlatem se obchoduje na celém světě 24 hodin denně. S kvalitním zlatem vlastníte určitý druh "mezinárodní měny", neboť zlato je možné kdykoliv prodat.


Osobní kapitálová rezerva

I nadále kladou centrální banky důraz na zlato jako „nástroj" pro rezervy. I četní velcí institucionální investoři, fondy, penzijní pojišťovny a nadace investují část svého majetku do zlata. Mnozí známí odborníci doporučují i privátním investorům investovat dlouhodobě 5 – 10 % svého majetku do zlata.
Stabilita


Navzdory neustále se vyskytujícím cenovým výkyvům na volném trhu zůstala hodnota zlata dlouhodobě stabilní. V posledních letech vznikl mimořádně stabilní trend stoupajících cen zlata. Zlato má potenciál k tomu, aby se stalo surovinou 21. století.