Společnost byla založena v roce 2004 a nabízí různé služby v oblasti servisu a podpory, týkající se obchodních aktivit se surovinami. V této souvislosti se ACI považuje za specialistu na rozhraní mezi průmyslem a obchodem, příp. odbytovými společnostmi.

V důsledku rozsáhlych změn, odehrávajících se od roku 2008 především na evropských finančních trzích a také v neposlední řadě kvůli stoupající poptávce po surovinách, které uchovávají svou hodnotu, se společnost ACI v roce 2011 rozhodla zaměřit se na trh s drahými kovy.

Za tímto účelem byla v roce 2012 spolu s vedoucím poskytovatelem IT služeb pro odbytové společnosti a speciální banky vyvinuta vlastní realizační platforma pro drahé kovy, především pro zlato. V centru pozornosti přitom není jen transparentnost ve spojení s profesionálním zpracováním informací, ale také vytvoření profesionální a současně maximálně uživatelsky přátelské plochy pro vkládání a přístup, určené pro spotřebitele.

Díky této online platformě, která nabízí různé možnosti strategie nákupu je nákup zlata u nás jednoduchý.

Hlavním cílem ACI při výběru partnerských společností je především kvalita, jistota a dlouhodobá udržitelnost nákupů komoditních kovů, které zajišťujeme pro klienty.

Fyzické zlato se nakupuje ve formě slitků, které splňují normu „Good delivery“ od London Bullion Market Association (LBMA). Pravidla LBMA určují fyzikální vlastnosti slitků, jako jsou zejména vysoká čistota a standardizovaná velikost. Zlato s těmito vlastnostmi se používá na hlavních mezinárodních trzích (Hongkong, Londýn, New York, Sydney, Tokio , Curych) a v zlatých rezervách vlád, centrálních bank ale i MMF

Tyto slitky se nakupují prostřednictvím renomovaných velkoobchodních platforem a bank, které získávají zlato od výrobců schválených LBMA, jako jsou například Heraeus nebo Münze Österreich.

Phoenix Investor je výhradním obchodním partnerem pro slovenský a český trh.Christian Pohl
Management

Klaus Schönfelder
Management

Vaše výhody – Naše služby

  Ověřená kvalita zlata
  Atraktivní kupní cena
  Diskrétnost a bezpečnost
  Přímý přístup k Vašemu osobnímu účtu online
  Nekomplikovaná realizace
  Možnost sám/sama určit nákup a prodej
  Individuální možnosti výběru při uskladnění a dodávce Vašeho depozitu
  Transparentnost a přístup k aktuálním informacím o trhu